V roce 2018 měl JO 21 členů z toho 9 dospělých, 2 dorostenky, a 10 dětí. Ve výroční zprávě z roku 2017 jsem se zmiňoval o velké fluktuaci členstva. Tentokráte však stavem členů zahýbalo také stěhování části oddílu od Lukáše Zemana ze Dřís do stájí v Liblickém zámku (listopad 2017).Skladba koní byla v roce 2011 následující: 7 sportovních koní, 3 hříbata a 2 konští důchodci.
 

Událost roku

Rok 2018 byl rokem sletovým a našemu JO se opět dostalo pocty vystoupit s koňmi na sletové ploše XVI. Všesokolského sletu v Praze Edenu. Choreografie hlavního organizátora sletových dní požadovala tři koně na zahájení a dva koně na závěrečný ceremoniál. Této pocty se dostalo koním Grand Lord, Orida a Quantana s jezdci Lumírem Šebestou, Pavlou Mikešovou a Zuzanou Procházkovou.

Organizační činnost

Běžné organizační záležitosti byly řešeny za pochodu, členská schůze se nekonala

Sportovní činnost

Výkonnostní sport – parkury

Jezdkyně s jezdeckou licencí a účastí na závodech byly – Pavla Mikešová, Lucie krejčová, Zuzana Procházková, Petra Nováková, Denisa Nováková, Kristýna Zábranská, Kristýna Kšádová, Anna Poláková, která teprve na začátku sezony složila Zkoušky základního výcviku jezdce.

Celkem jsme uskutečnili 167 startů, z toho 57bezchybných, zaznamenali jsme dvě vítězství a pouhých 5 parkurů bylo nedokončeno z důvodu diskvalifikace. Poměr počet startů k čistým parkúrům a nedokončeným se oproti roku 2017 opět vylepšil.

                   Ve Středočeské jezdecké lize jsme obsadili:

                   1. místo Zuzana Procházková v kategorii do 19 let

                   2. místo Denisa Nováková děti do 15 let

                   4. místo Anna Poláková děti do 15 let

Pavle Mikešové se v roce 2018 nepodařilo obhájit úspěch z uplynulých tří let a na mistrovství ČR splnila kvalifikaci pouze do družstev, kterých se nakonec ze zdravotních důvodů koně nezúčastnila. O to více se věnovala trénování svých svěřenců a výše uvedené úspěchy byly získány také její zásluhou.

Na konci října 2018 se zúčastnila Anna Poláková, Kristýna Zábranská, Denisa a Petra Novákovi soustředění nadějných dětí a juniorů v rámci Středočeské oblasti. Toto soustředění vedl pan Dan Voksa na Ptýrově.

Výkonnostní sport – vytrvalost

Manželé Jermanovi v tomto roce startovali již za vlastní oddíl.

Hobby sport – parkury

Zde JO reprezentovaly jezdkyně Anna Poláková, Kristýna Štyksová, Aneta Radomilová, Denisa Vaňková a zúčastnily se hobby závodů ve Staré Boleslavi, Mělníce a Čakovičkách.

Společensko-sportovní činnost

V únoru již tradiční Masopust v Lobkovicích, v květnu doprovod májky při jejím stavění u přívorské sokolovny, v červenci XVI Všesokolský slet, 28. října jsme se zúčastnili průvodu , který se konal v rámci oslav 100 let republiky, 24.11.19 proběhl III. ročník Jezdeckého bálu, který zahajoval slavný dostihový jezdec Josef Bartoš starší, opět se nepodařilo uspořádat VI. ročník jezdecké akademie

Plán činnosti na rok 2019

Účast jezdců na oficiálních i hobby závodech, s cílem sestavit vlastní družstvo na oblastní mistrovství v parkurovém skákání 2019, příprava nadějných jezdců a účast na ZZVJ, zvýšit počet startů v pony sportu, účast na Masopustu v Lobkovicích, Majích v Přívorech a uspořádat VI. ročník jezdecké akademie a VI. ročník Jezdeckého bálu

Ostatní

Výbor JO děkuje všem příznivcům za podporu v činnosti v roce 2018, zejména Výboru Sokola Přívory, všem členům a rodičům, kteří se aktivně podílejí na činnosti a chodu oddílu a také všem členům, kteří oddíl reprezentují na závodech.

 

Přívory 19.3.2019

Lumír Šebesta – předseda JO