Symbolické ukončení jezdecké sezóny se u koní v Přívorech konalo o listopadovém víkendu 7.-8.11.2015 v podobě dvou akcí: v sobotu proběhla po pětileté pauze Hubertova jízda a v neděli se předvedly děti z  oddílu již na 4. ročníku Jezdecké akademie.

Přestože počasí přes týden nám moc nepřálo, v sobotu alespoň nepršelo a tak jsme mohli v 10 hodin dopoledne zahájit Hubertovu jízdu nástupem na jízdárně, po němž jsme se vydali na společnou vyjížďku. Skladba účastníků byla následující: Lucie Krejčová a Oliver, Blanka Satranová a Nordick, Jitka Štyksová a Osaka, Petra Nováková a Benita, Pavel Kryml a Orsay, Kristýna Kšádová a Omega, Lumír Šebesta a Lux Good, Václav Sahula a Ariano, Denisa Nováková a Heideilinde, Kateřina Zábranská a Rosalinde a Eliška Škuthanová a Peggy. Protože bylo více jezdců než koní, tak se děti na ponících musely prostřídat, v druhém kole jezdila Kristýna Zábranská na Heideilinde a Kristýna Štyksová na Rosalinde. Po zdařilé vyjížďce a ošetření koní následovalo společné posezení s opékáním buřtů.

V neděli už vysvitlo slunko a tak nic nebránilo tomu, aby měla Jezdecká akademie hojnou účast nejen malých jezdců, ale i diváků v podobě rodičů, příbuzných, kamarádů a široké veřejnosti. Po slavnostním zahájení předvedly děti z Rodinného centra své dovednosti pod trenérským dohledem Lumíra Šebesty na Heidi, Rose a Arianovi a poprvé také na klisně Osace. Akademie se opravdu povedla, každé dítě ukázalo maximum ze svého výcviku a ti nejlepší i cválali a skákaly. Zúčastněné děti: Petra a Denisa Novákovi, Kateřina a Kristýna Zábranské, Václav Sahula, Eliška Škuthanová, Kristýna Štyksová, Nikola Šimůnková, Nelly Richterová, Erika Kučerová. Po skončení akademie, předání diplomů a medailí, povodily děti z oddílu na koních všechny zájemce o svezení z řad diváků.

 

Obě akce se vydařily a důstojně zakončily jezdeckou sezónu našeho oddílu v roce 2015, přestože výcvik a trénink pokračoval dál a v průběhu listopadu jsme ještě 3x vyjeli na hobby závody do JK Mělník.